چای کتابداری"

سه شنبه 05 دی 1396 ساعت 10:26
چاپ

محفل دوستانه"چای کتابداری"  درروز چهارشنبه 8 آذر ماه 1396، در کارگاه کتاب دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه الزهرا (س) برگزار گردید. این برنامه هرساله از سوی انجمن علمی دانشجویی علم اطلاعات و دانش شناسی معاونت فرهنگی و اجتماعی به منظور آشنایی دانشجویان جدیدالورود با رشته، اساتید و اعضای انجمن برگزار می گردد.

امسال این محفل با التفات به کتابخانه هایی که توسط زلزله تخریب گردیده اند و جهت همدردی با هموطنان زلزله زده کرمانشاه، ...

 با حضور اکثر اعضای هیأت علمی این رشته برگزار شد.

  آقای دکتر سعید رضایی شریف آبادی عضو هیأت علمی و رئیس مرکز ارزیابی و پایش عملکرد دانشگاه الزهرا(س)، با توجه به موضوع کتابخانه های آسیب دیده در زلزله، ما را به تفکر در مورد رسالتمان و نقش کتابداران به صورت حضوری و غیر حضوری در خصوص این واقعه واداشت. در ادامه ی سخنان دکتر رضایی، دانشجویان تهیه ی کتاب گویا، ضبط لالایی های برای کودکان، برگزاری نمایش های عروسکی، تئاتر برای کودکان و برنامه های آموزشی برای بزرگسالان را پیشنهاد نمودند.

در ادامه خانم دکتر معصومه کربلا آقایی کامران عضو هیأت علمی و مدیر گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه الزهرا(س)، بیان نمود که:« کتابخانه های استان های مجاور کرمانشاه می توانند کتابخانه هایی تحت عنوان "کتابخانه های سیار" را برای ارائه خدمات به مردم شریف استان کرمانشاه در تمام سنین آماده نمایند.

سپس خانم دکتر رویا برادر عضو هیات علمی و معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده، پیشنهاد نمود که با هماهنگی هلال احمر و همکاری جمعی از دانشجویان برای همدردی و روحیه بخشی به مردم کرمانشاه به این استان سفر کرده و نقشی در ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان مردم عزیز این استان داشته باشیم.