معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه الزهرا س

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

پرده نگار (پاور پوینت) "اربعین سالارشهیدان"

نامه الکترونیک چاپ PDF

 دانلود

نامه الکترونیک چاپ PDF

بخش سمعی بصری

 

رسانه ‎های صوتی وتصویری امروزه به بخشی جدایی ناپذیر در زندگی انسان‎ها در آمده است و برای ارتباطی بهتر با مخاطب تاکنون  هیچ وسیله‎ای هم‎چون رسانه‎های دیجیتالی کارآمد و موفق نبوده است. جامعه ما هم‎چون دیگر جوامع  در چند دهه گذشته شاهد دگرگونی‎های عمده در مقابله  با تهاجمات فرهنگی، دینی وعلمی  بوده است و در نتیجه دست نیاز به طرف لوازم،  مواد و روش‎های جدید ارتباطی دراز كرده است .

استفاده از لوازم و موادی كه آموزش و فرهنگ سازی  را در سطحی وسیع و با كیفیتی بهتر از  سیستم‎های  سنتی ممكن می سازد به تنهایی قادر  به از بین بردن یا تخفیف بحران كنونی فرهنگی  نیست ولی این حقیقت را نمی توان نادیده گرفت، در حالی كه روش‎های كنونی آموزش روزبروز بیشتر عدم قابلیت خود را در مواجه با مشكلات روشن می‎سازد ارزش استفاده از وسایل و روش‎های جدید ارتباطی نمایان تر می شود.

ابزار و امكانات سمعی و بصری كه در نتیجه پیشرفت علم و صنعت حاصل شده در فاصله زمانی كوتاهی به‎سرعت توسعه یافته و با توجه به نقش آنها در آموزش و تعلیم و تربیت فرهنگی و دینی وعلمی در سطحی وسیع استفاده می شود.

امید است كه با شروع دوره جدید فعالیت مركز رسانه های دیجیتال  بتوانیم ضمن ارائه خدمات در زمینه های مختلف سمعی و بصری به دانشجویان،  برگزاری و تداوم دوره های آموزشی سمعی و بصری و هم‎چنین ارائه و ثبت و آرشیوسازی  فیلم‎ها وآثار صوتی وتصویری در جهت رفع مشكلات وموانع و تهاجمات فرهنگی  جامعه گامی مهم  برداریم و در این راه پذیرای انتقادات و پیشنهادات سازنده  اساتید، کارمندان،   دانشجویان و سایر علاقمندان هستیم.


1-    تصویر برداری
تصویر برداری از همایش‎ها،  جشنواره ها،  کارگاه‎ها، فعالیت‎ها  ومراسم مختلف معاونت فرهنگی
 
2-    عکاسی  
عکاسی از همایش‎ها، جشنواره ها، کارگاه‎ها، فعالیت‎ها  ومراسم مختلف معاونت فرهنگی

3-    تدوین
تدوین، میکس ومونتاژ فیلم‎ها ی تصویربرداری شده از همایش‎ها، جشنواره ها، کارگاه‎ها، فعالیت‎ها  ومراسم مختلف معاونت فرهنگی

4-    آرشیو
آرشیو سازی، نگهداری وشماره‎گذاری فیلم‎ها در قفسه‎های مخصوص فیلم  بر اساس زمان‎بندی تولید یا ضبط آثار تصویری در این مجموعه شامل عکس‎ها، فیلم‎ها،  آثار موسیقی،  فیلم‎های سینمایی،  فیلم‎های مستند و نرم‎افزار های مرتبط  با معاونت فرهنگی وهم‎چنین بازیابی ودوباره ضبط کردن تصاویر فیلم‎های قدیم این مرکز که بر روی VHS  نگه‎داری می شده و می‎شود از وظایف قسمت آرشیو می باشد  که در سال بالغ بر2000 حلقه فیلم بدین صورت به آرشیو می پیوندد.

5-    عرضه فیلم‎های مستند،  نقد فیلم‎های روز دنیا وسخنرانی‎ها
تهیه فیلم‎های مستند،  نقد فیلم‎های روز دنیا وسخنرانی‎ها و عرضه با کمترین قیمت به دانشجویان، اساتید وکارمندان بر اساس نیازهای  فرهنگی و علمی.

6-    کلیپ و تیزر
ساخت وتولید تیزر تبلیغات تلویزیونی وهم‎چنین  کلیپ‎های گزارشی وتبلیغاتی برای معاونت فرهنگی

7-    کمیته فیلم
بررسی وبازبینی فیلم‎های بدون مجوز  یا  مشکل‎دار که زیر نظر 5 نفر اعضای کمیته فیلم،  نقاط ضعف آن بررسی گردیده وبا سانسور موارد غیر قابل پخش ویا گاهی مردود شدن از طرف صاحبنظران کمیته فیلم صورت می‎گیرد.

8-    تشکیل آرشیو موسیقی
تشکیل آرشیوی از موسیقی‎های بدون کلام  وباکلام مجاز شامل موسیقی ایرانی،  خارجی،  مذهبی،  تواشیح، انقلابی، کلاسیک غربی و سنتی ایرانی وشرقی به صورت  CD وDVD  .

9-    تبدیل فیلم‎ها
تمامی فیلم‎های تصویر برداری شده توسط همین بخش به DVD   تبدیل می شود تا توسط قسمت آرشیو دسته بندی و بایگانی گردد، که در سال بالغ بر2500 حلقه فیلم بدین صورت به آرشیو می پیوندد.

10-    تکثیر
تکثیر  فیلم وعکس وهر نوع محتوایی در قالب  CD وDVD  از وظایف غیرقابل چشم پوشی سمعی بصری می‎باشد.


11-    امانت دهی لوازم صوتی وتصویری
بخش امانت‎دهی یکی از پر مشغله ترین بخش‎های سمعی بصری است که تمامی تجهیزات لازم برای ضبط و برپایی  برنامه‎ها را در اختیار متقاضیان مرتبط با معاونت فرهنگی قرار می‎دهد.(بخش‎های  فعال در معاونت فرهنگی )

12-    پخش فیلم در خوابگاه
برنامه پخش فیلم سینمایی(فیلم‎های جدید مجاز با هولوگرام وزارت ارشاد اسلامی) به طور رایگان  در آمفی تئاتر گلستان 4 برگزار می‎گردد.

13-    چاپ عکس
چاپ عکس‎ها بنابر نیاز معاونت فرهنگی برروی کاغذ عکاسی

14-    مسئول سالن
-    مسئول پي‎‎گيري تهيه وسايل و تجهيزات سالن
-    تنظيم و به روزآوري نور،  صدا و تصوير در سالن
-    نگهداري و به روزآوري امكانات سالن
-    تهيه گزارش از برگزاري برنامه‎ها در سالن
-    همكاري در نصب و راه اندازي سيستم‎هاي نوري، صوتي و تصويري

 

05. اسفند 1396   /    8. جمادي‌الثاني 1439   /    24. فوریه 2018

آخرين بروزرساني در زمان چهارشنبه 02 اسفند 1396 ساعت 12:48 انجام شده

farhangi@alzahra.ac.ir | تهران، میدان ونک، خیابان ونک، دانشگاه الزهراس معاونت فرهنگی اجتماعی | کدپستی: 1993893973 |  تلفکس: 88213547 -021

 


بهترین حالت نمایش سایت در مرورگرهای Firefox و Google Chrome می باشد. سئو و طراحی وب سایت استودیو امسپاد