۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ دي
کارگاهی محتوا محور با موضوع مهدویت برگزار شد.
ارسال شده در تاریخ 1397/02/23
ساعت 10:21

در ایام پر برکت نیمه شعبان و میلاد پر سعادت امام زمان (عج) کانون مهدویت معاونت فرهنگی و اجتماعی اقدام به برپایی کارگاهی محتوا محور با موضوع مهدویت نمود. این کارگاه در روز یک شنبه 9 اردیبهشت 1397 ساعت 16 الی 19 در آمفی تئاتر گلستان 4 سرای فرزانگان برگزار شد که با استقبال بسیار خوب دانشجویان خوابگاهی مواجه شد.
ابتدا در کافه چراغ از حاضرین پذیرایی به عمل آمد و سپس دانشجویان در گروه های 20 نفره از سه غرفه این کارگاه دیدن کردند. در غرفه اول با مفهوم اطلاعات زرد آشنا می شدند و اینکه بسیاری از اطلاعاتی که ما ساعات بسیاری از عمرمان را صرف یافتن آنها می کنیم، هیچ تأثیری در زندگی ما ندارند. در غرفه دوم از حقایقی صحبت شد که با وجود اینکه معمولاً از آنها غافلیم و یا توجهی به آنها نمی کنیم آنها تأثیر خاص خود را بر زندگی ما می گذارند مثل قانون جاذبه و ... . در این غرفه راوی ضمن استناد به احادیث اهل بیت علیهم السلام بیان نمود که یکی از حقایق جهان، وجود حجت خداوند بر زمین است، طوری که اگر لحظه ای زمین از حجت خداوند خالی شود، اهلش را در خود فرو می برد. در این غرفه ضمن اشاره به وجود و حضور امام و حجت در هر عصر و زمان، توجه مخاطبین به حضورِ حجتِ حاضرِ غایب از نظری جلب شد، که از پدر و مادر بر ما مهربانتر است.
غرفه سوم غرفه محبت بود که با اجرای زیبای راوی این بخش، فضایی معنوی برای ایجاد ارتباطی قلبی با امام زمان (عج) ایجاد شد و در انتها شرکت کنندگان که اشک از چشمانشان روان شده بود، با قرائت دعای فرج از خداوند، تعجیل در ظهور امام عصرشان را تمنا می کردند. اهدای گل و هدیه پایان بخش کار این کارگاه بود.
فضاسازی زیبا و پخش کلیپ های جذاب و استفاده از راویانی توانمند و خوش برخورد و همچنین پذیرایی مفصل از شرکت کنندگان، از نقات قوت این برنامه بود که سبب ایجاد رضاتمندی در مخاطبین گردید. همکاری مسئولین خوابگاه به ویژه سرکار خانم حلاج، مسئول روز گلستان چهار، در اجرای این برنامه بسیار مؤثر بود،
معاونت فرهنگی و اجتماعی ضمن تشکر از ایشان و همکارانشان برای آنها توفیقات روز افزون مسئلت دارد.
ارسال کننده:صمدیان
تعداد بازدید:25
تصاویر مرتبط:

  • مهدویت_0
  • مهدویت_1
  • مهدویت_2
  • مهدویت_3

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
دانشگاه الزهرا
تهران، میدان ونک، خیابان ده ونک، دانشگاه الزهرا(س)، معاونت فرهنگی و اجتماعی
کدپستی :
1993893973
تلفن : 982188213547+    982185692496+ فاکس : 982188213547 +
 farhangi[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.