۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد
گزارش اردوی فرهنگی - تفریحی تبریز
ارسال شده در تاریخ 1397/05/14
ساعت 19:16


بخش اردوهای معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا (س) اردوی فرهنگی ـ تفریحی تبریز را از تاریخ شنبه 23 تیر الی 27 تیر 97 با هدف فراهم نمودن تفریحات سالم و نشاط برای دانشجویان و کارمندان برگزار نمود.
بیش از 83 نفر از دانشجویان و کارمندان دانشگاه در این سفر سیاحتی و فرهنگی حضور پیدا کردند که سرپرستی این اردو را خانم فاطمه طاها، کارشناس اردوهای معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، بر عهده داشت.
سفر شنبه شب ساعت 21:30 آغاز شد و حدود ساعت 10 صبح روز یکشنبه 28 تیر 97 گروه وارد تبریز گردید. بنابر هماهنگی های انجام شده دو اتوبوس برای ایاب و ذهاب در اختیار بود و همچنین آقای محمدپور به عنوان راهنما، گروه را همراهی می کرد.
اولین برنامه فرهنگی بازدید از مسجد کبود تبریز بود که با توضیحات راهنمای گروه و یکی از مسئولین این بنای تاریخی انجام شد و سپس اعضای اردو ناهار را در چلوکبابی محمدی در بازر سنتی تبریز صرف کردند.
بعد از ظهر همان روز، هتل آپارتمان سه ستاره صائب تبریزمنتظر مهمانان بود و اعضای اردو بعد از استراحت کوتاهی، حدود ساعت 16 برای رفتن به روستای زیبای کندوان به سمت شهرستان اسکو و دامنه های سهند حرکت کردند. پس از حدود 2-ساعت طی کردن مسیر و رسیدن به کندوان، توضیحاتی در مورد این روستای تاریخی و باستانی توسط آقای محمدپور داده شد و برای ساعتی از فضای دلنشین و خانه های شبیه کندوی این روستا و همچنین فروشگاه¬های سنتی موجود دیدن شد.
بعد از بازگشت از کندوان، گشت و گذار در یکی از مهمترین گردشگاه های تبریز یعنی بوستان ائل گلی در برنامه بود. قدمت این مکان تاریخی به دوره قاجار برمی گردد و یک دریاچه و عمارت چشم نواز در مرکز این بوستان قرار دارد. پس از ساعتی استفاده از فضای بوستان و هوای خوب ساعات غروب شهر تبریز، برای شام در یکی از رستوران های همان بوستان ائل گلی هماهنگی انجام شد و بعد از صرف غذا گروه به سمت هتل بازگشت.
در روز دوم، دوشنبه 25 تیر 97، اتوبوس های اردو ساعت 9 صبح حرکت به سمت شهرستان جلفا حرکت کرد. شهرستان جلفا که در ناحیه شمال غربی آذربایجان شرقی قرار دارد و از شمال به جمهوری آذربایجان و ارمنستان محدود است، آثار باستانی و جاذبه های دیدنی فراوانی دارد که به دلیل محدودیت زمان در این اردو فقط تعداد اندکی از آن ها در برنامه قرار گرفت.
ابتدا در طی مسیر، اتوبوس ها برای دقایقی در کنار رودخانه مرزی ارس متوقف شدند و همراهان اردو از فضای رود برای عکاسی بهره بردند. سپس از کلیسای چوپان بازدید به عمل آمد این کلیسا در کنار رود ارس واقع شده است. در ادامه از کلیسای سن استپانوس بازدید شد که دومین کلیسای مهم ارمنی های ایران است و در فاصله 3 کیلومتری کرانه جنوبی ارس واقع شده است. برنامه بعدی صرف ناهار و اقامه نماز در هتل جهانگردی جلفا و سپس گشتن در یکی از بازار های محلی و مرزی شهر جلفا بود و بعد از ظهر آن روز گروه به سمت تبریز و هتل بازگشتند
برنامه های روز آخر اردو یعنی سه شنبه 26 تیر 97، از ساعت 9 صبح با بازدید از موزه یا خانه¬ی مشروطه آغاز شد که دیدن از این ملک تاریخی با توضیحات راهنمای گروه و مسئولین موزه همراه بود. پس از آن گروه از مقبره الشعرای تبریز بازدید کردند که از آرامگاه¬های تاریخی این شهر است و بیش از 400 شاعر، عارف و رجال نامی ایران و کشورهای منطقه، مانند استاد شهریار، در این مکان به خاک سپرده شده¬اند.
به عنوان آخرین برنامه فرهنگی این سفر، از موزة قاجار شهر تبریز که در نزدیکی مقبره الشعرا قرار دارد دیدن به عمل آمد که شامل یک عمارت زیبا با تالارهای متعدد و همچنین فضای سبز چشم نوازی دارد که به دوران قاجاریه برمی گردد. در این مکان نیز افراد از توضیحات مسئولین موزه در مورد تاریخچه عمارت و قاجاریه بهره بردند.
پس از اتمام برنامه ها، ناهار روز سه شنبه در رستوران سنتی دلستان و با سفارش غذای سنتی کوفته تبریزی صرف شد و همراهان اردو از شیرینی فروشی جام جم که در نزدیکی رستوران واقع بود، سوغاتی خریداری کردند.
در انتها، بعد از ظهر سه شنبه 26 تیر 97 ساعت 18، گروه تبریز را به مقصد تهران ترک کرده و حدود ساعت 6:30 صبح چهارشنبه 27 تیر 97 در صحت و سلامت کامل به تهران بازگشتند.
طبق نظرسنجی های انجام شده، بازدید از روستای کندوان و کلیسای سن استپانوس ناب ترین و به یاد ماندنی ترین بخش اردو اعلام گردید.ارسال کننده:صمدیان
تعداد بازدید:11
تصاویر مرتبط:

  • گزارش اردوی تبریز 23 تیر97-1_0
  • گزارش اردوی تبریز 23 تیر97-2_0
  • گزارش اردوی تبریز 23 تیر97-3_0
  • گزارش اردوی تبریز 23 تیر97-4_0
  • گزارش اردوی تبریز 23 تیر97-5_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
دانشگاه الزهرا
تهران، میدان ونک، خیابان ده ونک، دانشگاه الزهرا(س)، معاونت فرهنگی و اجتماعی
کدپستی :
1993893973
تلفن : 982188213547+    982185692496+ فاکس : 982188213547 +
 farhangi[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.