۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ اسفند

نشست دوم ستاد برگزاری یادبود قربانیان سوانح ترافیکی برگزار شد.

ارسال شده در تاریخ 1399/07/23
ساعت 00:30
نشست دوم ستاد برگزاری یادبود قربانیان سوانح ترافیکی برگزار شد.

نشست دوم ستاد برگزاری یادبود قربانیان سوانح ترافیکی با حضور برخی از اعضای این ستاد در روز دوشنبه 21 مهرماه 1399  در ساختمان معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا(س) دکتر نداگلیجانی مقدم در این جلسه که با حضور دکتر ناصر رزاق منش نایب رئیس جمعیت طرفداران ایمنی راهها، دکتر مهری صفری مشاور امور زنان و خانواده وزیر راه، مسکن و شهرسازی، دکتر صادق نژاد دبیر انجمن وارتا، دکتر مژگان اثباتی دبیر هیأت اجرایی انجمن دانش آموختگان دانشگاه الزهرا(س)، مریم صمدیان دبیر کمیته رسانه انجمن دانش آموختگان، زهرا وزیری کارشناس ارشد معاونت فرهنگی و اجتماعی در روز دوشنبه 21 مهرماه 1399 در ساختمان معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد، بعد از خیر مقدم با اشاره به جلسه گذشته به شرح اقدامات انجام شده در راستای اهداف این ستاد پرداخت و گفت: ما فراخوانی طراحی کردیم و تمام گروههای دانشجویی را برای مشارکت و ارائه طرحهای اجرایی در این رابطه دعوت به همکاری کردیم که تا 10 آبان ماه ان شاالله طرحها به دستمان خواهد رسید. با دبیر همایش زندگی و سلامت دکتر سیفی هم در این رابطه صحبت کردیم تا در برنامه های سلسله وار خود به این موضوع هم پرداخته شود.
در ادامه جلسه دکتر صادق نژاد با تاکید بر انعقاد تفاهم نامه برگزاری برنامه یادبود قربانیان سوانح رانندگی را در روز جهانی این موضوع لازم دانست و نقش دانشگاه را در برگزاری این برنامه به صورت مجازی و حضوری بسیار قابل توجه بیان کرد. همچنین به پویشی در این مورد اشاره نمود.
دکتر اثباتی درباره پویش به همکاری های بخش های دیگر اشاره نمود و گفت رایزنی هایی با دفتردکتر ابتکار و امور زنان و خانواده ریاست جمهوریانجام شده و پیشنهاد کرد با امور بانوان در وزارت ورزش و جوانان، مدیر کل امور بانوان شهرداری نیز ارتباط برقرار شود و آنها را به مشارکت دعوت نمود. وی ادامه داد ما در انجمن کمیته ترافیک را در انجمن فعال کردیم و در حال تعریف اهداف و شرح وظایف این کمیته هستیم و این کمیته فعالیت خود را آغاز کرده است. همچنین طرح مسابقات موشن گرافی ، دل نوشته و داستان در این انجمن در حال انجام است.
سپس دکتر صفری مشاور وزیر راه و شهرسازی، با ابراز خرسندی و تشکر از برگزاری این نشست و برنامه های آتی آن، به فعالیتها و تلاشهای گذشته این دفتر در وزارت راه اشاره کرد و درباره پویشی که برای این منظور طراحی شده است و ارتباطات اجتماعی و شبکه ای موجود برای گسترش این پویش توضیحاتی ارائه کرد.


سپس دکتر رزاق منش ضمن اشاره به اینکه در وزارت راه مسکن و شهرسازی فضایی برای آموزش های مستمر دیده نشده است، این حرکت را مقدماتی برای آموزش های وسیعتر از طرف دانشگاه دانست و ادامه این همکاری را برای ایجاد قدم اول برای یک حرکت بزرگ در جامعه تا اردیبهشت سال آینده لازم دانست. وی به این موضوع تاکید نمود که برنامه مشترکی با دانشگاه برای 25 آبان ماه که روز جهانی یادبود قربانیان سوانح ترافیکی است برگزار شود که مسئولین وزارت راه و کمیسیون ایمنی راهها، معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و دانشگاه الزهرا(س) در آن حضور یابند و دسترسی رسانه ها و مردم به صورت حضوری و مجازی امکان یابد و این برنامه به فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به مردم برای کاهش سوانح و تصادفات کمک نماید.
دکتر مقدم در ادامه این بحث، موافقت خود را برای برگزاری این برنامه اعلام نمود و انعقاد تفاهم نامه را به بعد از برگزاری برنامه مناسبت مذکور موکول کرد.
دکتر اثباتی تهیه فراخوانی برای مشارکت دانشجویان داغدیده سوانح رانندگی در ارائه ویدئویی خاطرهات و یا نکات آموزنده خود در این موضوع را پیشنهاد نمود.
صمدیان نیز ارائه چند اینفوگرافی هشداردهنده و آگاهی بخش را برای مشارکت در پویش پیشنهاد نمود و تهیه این اطلاع نگاشت ها و دیگر آثار هنری را برای گسترش پویش الزامی دانست.
در پایان جلسه موارد مورد توافق بررسی شد و نتیجه بر این قرار شد تا در جلسه آتی به ریزبرنامه این یادمان پرداخته شود و با همکاری سه جانبه دانشگاه، وزارت راه، مسکن و شهرسازی و انجمن وارتا نکات مورد نظر در برنامه یادمان بررسی و قطعی شود.

   

ارسال کننده:صمدیان
تعداد بازدید:185
تصاویر مرتبط:


  برچسب ها
  فیلم مرتبط
  فیلم مرتبط
  فیلم مرتبط
  صوت
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن:
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  دانشگاه الزهرا
  تهران، میدان ونک، خیابان ده ونک، دانشگاه الزهرا(س)، معاونت فرهنگی و اجتماعی
  کدپستی :
  1993893973
  تلفن : 982188213547+    982185692496+ فاکس : 982188213547 +
   farhangi[at]alzahra.ac.ir
  تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.