۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ اسفند

اولین عصرانه به وقت ریاضی با موضوع هندسه

ارسال شده در تاریخ 1399/07/02
ساعت 23:42
اولین عصرانه به وقت ریاضی با موضوع هندسه

به گزارش دبیر انجمن علمی دانشجویی ریاضی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا(س):
انجمن علمی دانشجویی ریاضی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا(س) اولین عصرانه به وقت ریاضی با موضوع هندسه را در روز دوشنبه 31 شهریور ماه 1399 در ساعت 17:30 در فضای مجازی برگزارکرد.
این گردهمایی در چهار روز با موضوع کلی هندسه برگزار خواهد شد.  
در اولین نشست که با حضور خانم دکتر فاطمه آهنگری عضو هیئت علمی دانشگاه برگزار شد و خانم ها سولماز فرخ، مهسا وفایی، کیمیا حسن زاده به ارائه مطالب علمی پرداختند.
در اولین ارائه خانم ها سولماز فرخ، مهسا وفایی که به تاریخچه اصل توازی، هندسه اقلیدسی-هذلولوی-بیضوی و در ادامه به اصل موضوعه اقلیدس و در نهایت تلاش برای اثبات اصل توازی اشاره کردند. در ادامه مباحثی همچون استقلال اصل توازی سازگاری هندسه هذلولوی و ثمربخشی و مفید بودن آن و سپس سه الگو برای هندسه هذلولوی ارایه شد که بسیار مورد پسند دانشجویان قرار گرفت و در نهایت تصاویری از الگو های پوانکاره و کلاین-گنج نگاشتی-هندسه هذلولوی در معماری به حضار ارائه شد.
دومین ارائه خانم حسن زاده ابتدا به معرفی افرادی همچون یانوش بویوئی که از کاشفان هندسه نااقلیدسی، سپس به گاوس و کشفیاتش و در نهایت لباچفسکی نخستین فردی که مقاله ای در زمینه هندسه نااقلیدسی منتشر کرده است پرداخت.در ادامه به معرفی هندسه هذلولوی و قضایا و لم های مربوطه بطور کامل و جامع پرداخت .
در انتهای برنامه مجری برنامه خانم مریم حیدرزاده ضمن تشکر و قدردانی از دکتر آهنگری بابت حمایت و پشتیبانی از دانشجویان، از اساتید و دانشجویان حاضر در نشست تشکر کرد. در این نشست علمی 30 نفر از علاقه مندان شرکت کردند.

  

ارسال کننده:صمدیان
تعداد بازدید:179
تصاویر مرتبط:


  برچسب ها
  فیلم مرتبط
  فیلم مرتبط
  فیلم مرتبط
  صوت
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن:
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  دانشگاه الزهرا
  تهران، میدان ونک، خیابان ده ونک، دانشگاه الزهرا(س)، معاونت فرهنگی و اجتماعی
  کدپستی :
  1993893973
  تلفن : 982188213547+    982185692496+ فاکس : 982188213547 +
   farhangi[at]alzahra.ac.ir
  تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.